Parket

V druhé polovině 70 let 20 století byla na  začátku  myšlenka pár nadšenců z řad TJ Sokol Újezd vybudovat letní areál sloužící k pořádání kulturních akcí. Tato myšlenka byla posléze podpořena zástupci tehdejšího Místního národního výboru v obci Újezd a tak na travnatém pozemku o rozloze 2300 m2, sousedícím s hrací plochou fotbalového hřiště ( v současné době označovaném jako hrací plocha B ) byly položeny základy prodejního stánku nazývaného „Salaš“ a hudebního pódia. Následovala výstavba betonového tanečního parketu, montáž stolů a laviček, včetně  oplocení celého areálu.

V létě roku  1978 byl taneční parket připraven k pořádání hudebních produkcí. Historicky první vystoupení hudební skupiny v Újezdě se uskutečnilo  v létě téhož roku, kdy vystupujícím byla skupina Atlantis s Václavem Kalouskem v sestavě.  Od této doby se začala psát historie zdejšího tanečního parketu.

Taneční  parket v Újezdě  během své 36-ti leté  historie byl němým svědkem zlatého  bigbeatového věku ale i krize, která v posledních letech na tento druh hudby postupně doléhá.

Kouzlo přírodního areálu včetně jeho okolí se nezapomenutelně zapisovalo do vědomí návštěvníků, kteří se do zdejšího areálu i po několika letech rádi vracejí.

Jako jediný z tzv. „Velké trojky“ tanečních parketů na Přeloučsku ( Semín, Strašov a Újezd ) od roku 1978 nepřetržitě až do současnosti je dějištěm konání hudebních akcí začínajících na přelomu měsíců květen/červen a končících v polovině září. Činnost tanečního parketu nebyla přerušena ani z důvodu požáru hudebního podia s uloženými stoly,  ke kterému došlo vinou neopatrnosti mládeže.

V poslední  době letní parket v Újezdě  doznal řadu změn a inovací, kdy k největším patří oplocení celého areálu plným dřevěným plotem, výstavba občerstvovacího koutku, zastřešení samotného tanečního parketu , včetně míst k sezení a výstavba nového hudebního pódia.

Kromě pořádání letních tanečních zábav je tento areál svojí výbavou ( kompletní sociální zařízení, gril, udírna, výčep atd. ) a umístěním jako stvořený pro pořádání různých firemních akcí, dětských dnů, svateb, srazů či  narozeninových a jiných oslav.

Toto zázemí areálu komplexně vytváří podmínky k pořádání již výše zmiňovaných akcí, zejména kulturních, přesahující regionální charakter.

Comments are closed